Obecnie na rynku możemy znaleźć dużą ilość gumowych dywaników samochodowych. Niestety nie wszystkie produkty spełniają podstawowe normy jakości. Do naszej redakcji trafiły dywaniki samochodowe firmy Geyer & Hosaja.
Geyer & Hosaja co to za firma?
Geyer & Hosaja jest jednym z największym producentów gumy w Europie, która zatrudnia ponad 700 osób. Firma cechuje się przede wszystkim 25 letnim doświadczeniem, które przekłada się na wysoką jakość wykonywanych przez nią produktów.
Jakie wybrać dywaniki?
Zakup dywaników samochodowych wiążę się z koniecznością podjęcia decyzji czy mają to być dywaniki przeznaczone na okres zimowy czy letni. Oczywiście w przypadku zakupu letnich dywaników o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup dywaników materiałowych. Jeżeli chcemy dywaniki zimowe bądź uniwersalne najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dywaników wykonanych z gumy. Dlaczego? Ponieważ materiał z którego są wykonane czyli guma jest o wiele bardziej odporna na zabrudzenia oraz łatwiejsza w eksploatacji. Niestety gumowe dywaniki nie „ucieszą oka” tak jak ma to miejsce w przypadku dywaników materiałowych, dzięki którym w naszym pojeździe jest bardziej przytulnie.
Do naszej redakcji trafiły gumowe dywaniki firmy Geyer & Hosaja. Już podczas pierwszego kontaktu z produktem można zorientować się, że dywaniki są wysokiej jakości. Dlaczego? Większość gumowych dywaników pachnie charakterystyczna gumą, która nie jest przyjemna. Zupełnie inaczej niż w tym przypadku. Dodatkowo komplet jest bardzo dobrze spięty i opisany- bez większego problemu mogliśmy odczytać do jakiej marki i modelu pojazdu są przeznaczone. Na kolejny plus zasługuje idealne dopasowanie wycieraczek do miejsca na nich przeznaczonego. Co więcej w przypadku wystąpienia fabrycznych zatrzasków w aucie przystosowanych do montażu wycieraczek, montaż ich jest bardzo szybki i prosty. Dzięki zastosowaniu odpowiednich bolców po drugiej stronie, wycieraczkę bardzo trudno przemieścić – za to duży plus.
Struktura wycieraczki jest bardzo przemyślana, ponieważ w miejscu gdzie najczęściej znajdują się nasze nogi użyto większej ilości gumy, przez co wycieraczka cechuje się większa wytrzymałością, a powstała w wyniku tego struktura jest bardzo atrakcyjna dla oka.
Elementem testu na którym się skupiliśmy było rozlewanie poszczególnych płynów na wycieraczki. Zastosowanie nawet benzyny ekstrakcyjnej nie doprowadziło do uszkodzenia struktury. Podobnie było w przypadku dużej ilości piasku, w połączeniu z ruchami butów.
Mycie wycieraczek jest bardzo proste i szybkie, dzięki czemu szybko i sprawnie możemy zadbać o utrzymanie ich w czystości.
Po ponad dwu tygodniowym teście gumowych wycieraczek samochodowych firmy Geyer & Hosaja możemy z czystym sumieniem polecić ich zakup. Co więcej wielu producentów samochodowych takich jak Mercedes Benz, Audi, Ford bądź Volkswagen zdecydowało się na ich wykorzystanie podczas pierwszego montażu w swoich fabrykach i jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie. Na koniec pozostaje cena, która w zależności od marki oraz modelu pojazdu kształtuje się w graniach od 80 złotych do 150 złotych. Wszystkie dywaniki Geyer & Hosaja spełniają normy ISO 9001, ISO/TS 16949 oraz ISO 14001.
Ja nie jestem za gumowymi wycieraczkami.. moim zdaniem najlepsze są welurowe.. 🙂
Skoro piszesz że są takie dobre to zamówię. Na zimę zawsze wkładam gumowe, za dużo wody żeby inne rodzaje dywaników dały sobie radę.
Zapowiada się naprawdę ciekawie, właśnie chciałem na czasie wymieniać dywaniki, może tym się przyjrzę bliżej.
Ciekawa opcja, czekam na jakieś komentarze od was, czy dobre są 😀
Czekam na opinie odnośnie tych dywaników. Akurat potrzebuję jakichś na zimę.
Dzięki, akurat moje stare welury nadają się tylko na śmietnik i zastanawiałem się właśnie nad gumowym rozwiązaniem – wydaje się być zdecydowanie bardziej korzystne:)
Jestem ciekaw jak to wyjdzie w teście:) Wyglądają bardzo spoko.
Bardzo ciekawy test wycieraczek. Swoją drogą – ciekawe czy w lecie pod tymi gumowymi wycieraczkami nie będzie się robiła wilgoć?
prawda jest taka że jak butów się nie wytrzepie ze śniegu przed wiejsciem do samochodu to gumowe wycieraczki nic nie dadzą wilgoć pojawi się w aucie
Test ciekawy na prawdę. Jednak jakoś nie przemawiają do mnie gumowe wycieraczki. Dywaniki welurowe wyglądają ładniej szkoda że tylko gdy jest sucho na zewnątrz ;p
Firma z 25 letnim doświadczeniem brzmi porządnie, ciekawe czy równie porządne są ich produkty. Naszym zdaniem dywaniki tylko gumowe, są proste w czyszczeniu i rzeczywiście są zdecydowanie trwalsze, niż materiałowe.
spora część dywaników gumowych czy welurowych to teraz niestety chińskie podróbki, dlatego uważam że warto się wybrać do sprawdzonego dealera np do auto szulc albo chociażby do komisu i dopasować dywaniki według własnych potrzeb i mieć pewność że nie będą oszukane w żaden sposób
Teraz znaczna większość jest Made in China nie trzeba mowic dlaczego, nawet drogie marki mają produkcje w Chinach, jakość zalezy tylko od materiału oraz jego obróbki, a swoja drogą nie widze innej opcji na zime niz gumowe dywaniki do auta.
My przeważnie w swoich sportowych samochodach używamy dywaników welurowych! Idealnie pasują do naszych samochodów i wyglądają o wiele lepiej od gumowych..:)
Ja nie lubię gumowych, nawet na zimę. Potem stoi w nich woda i roztopiony śnieg, a przy próbie wyjęcia ich z auta, wszystko się wylewa.
Gumowe dywaniki są świetnym rozwiązaniem na zime, woda nie przelatuje nie ma takiego syfu w aucie, tym bardziej jak jest śnieg na dworze… gume się wyjmie opłucze i czysto.
Musimy się zastanowić czy chcemy by było praktycznie i czysto czy zależy nam na wyglądzie. Dywaniki gumowe świetnie się sprawdzają w ziemie czy przy opadach, jednak nie dodają uroku naszemu samochodowi. Gdy chcemy by dywaniki podkreślały piękno naszego auta to powinniśmy się zastanowić nad dywanikami materiałowymi.
Szczerze mówiąc z dywanikami materiałowymi można jeździć nawet zimą tylko właściciel auta musi być maniakiem czystości jak ja ;p Guma mnie znacząco odstrasza. O tej firmie nigdy nie słyszałem ale na kolejną zimę sprawdzę sobie co mają do mojej Astry 😉
Czy ja wiem czy tak psują urok auta te gumowe wycieraczki? Ja używam czernidła żeby poprawić ich wygląd i są wtedy znacznie ładniejsze ale przyznam gdy tylko wyjdzie słońce i widzę świetną pogodę za oknem, mając chwilę przed wyjazdem często zmieniam na materiałowe 😉 Taki ze mnie maniak..
Takie dywaniki to raczej do aut tzw roboczych aniżeli do auta którym poruszamy się dla przyjemności 😉
Dzięki za test. Gumowe dywaniki bardzo sprawdzają się szczególnie jesienią i zimą, kiedy za oknem jest deszczowo i mokro. Ale na wiosne zawsze je wymieniam na welurowe, bo są bardziej komfortowe 🙂
Świetne dywaniki, na pewno w najbliższym czasie sobie sprawię podobne, pozdrawiam!
Nie miałem jeszcze do czynienia z tą firmą ale musze sobie sprawdzić bo materiałowe po jednej zimie wyglądają tak tragicznie że raczej ich już na kolejny sezon nie da rady.
Niedawno kupiłem nowe auto i dywaniki były trochę zniszczone, więc postanowiłem kupić nowy zestaw. Na przyszłość radę dołożyć te 50 zł i mieć coś oryginalnego co na 100% pasuje do waszego auta a nie szukać tańszych aukcji na allegro jak ja to zrobiłem. Dywaniki niby do mojego modelu ale strasznie się wpasowywały więc drugi zakup był droższy i lepszy.
No ja muszę właśnie na następną zimę kupić te gumowe dywaniki bo powiem szczerze że dywaniki welurowe po jednej zimie są już nie do odratowania tragedia na prawdę. Nie polecam.
Kupiłem ostatnio dywaniki gumowe z Aliexpres i był dramat. Liczyłem się z tym, że będą do niczego, ale dedykowane do Peugota 307 były tak słabo zrobione, że haczyły o pedał gazu. Także jednak nie polecam chińskich zamienników